Kryediplomati italian viziton sot Kosovën – u drejtohet deputetëve në Kuvend

Kryediplomati italian viziton sot Kosovën – u drejtohet deputetëve në Kuvend

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, ë martën do ta vizitojë Kosovën, ku pasdite do të iu drejtohet deputetëve në Kuvendin e Kosovës.

Por, paraprakisht ai do të takohet kryediplomaten, Donika Gërvalla, ndërsa më pas me kryeparlamentarin, Glauk Konjufca.

Takimi bilateral mes Gërvallës dhe Di Mario, zhvillohet në ora 15:30.

Ndërsa në ora 16:55 ministri Italian takohet me Konjufcën.

Më pas në 17:30, ai do të iu drejtohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës. /Insajderi.com