Kryeministri Haradinaj publikon fotografitë me Merkel e Macron

Kryeministri Haradinaj publikon fotografitë me Merkel e Macron

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka publikuar fotografi së bashku me kancelaren, Merkel dhe presidentin, Macron nga Berlini.

Haradinaj përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Samiti i Berlinit është një mundësi e mirë që liderët e rajonit të flasin hapur për sfidat dhe aspiratat e përbashkëta drejt rrugës euro – atlantike, shkruan Insajderi.

Shkrimi i plotë i Haradinajt:

Pritje nga Kancelarja Merkel dhe Presidenti Macron, në fillimet e takimit të nivelit të lartë për vendet e Ballkanit Perendimor. Ky takim është një mundësi e mirë që liderët e rajonit të flasim hapur për sfidat dhe aspiratat e përbashkëta drejt rrugës euro – atlantike.
RH