Kryeministri Hoti pas akuzave të PDK-së: Për 100 ditë e kthyem Kosovën aty ku e ka vendin

Kryeministri Hoti pas akuzave të PDK-së: Për 100 ditë e kthyem Kosovën aty ku e ka vendin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është kundërpërgjigjur Partisë Demokratike të Kosovës, pasi kjo e fundit e akuzoi atë për marrëveshje të dëmshme në Uashington, njofton Insajderi.

Me anë të një postimi në Facebook, Hoti ka shkruar për 100 ditëshin e tij në krye të Qeverisë së Kosovës, për çka thotë se për 100 ditë e kthyen Kosovën aty ku e ka vendin, në Shtëpinë e Bardhë dhe në Bruksel.

Ai ka thënë se pas një devijimi disa vjeçar, e kanë kthyer Kosovën prapë në rrugën e integrimit euro-atlantik.

Postimi i tij i plotë:

Nuk ka me izolim te Kosoves. Per 100 dite, e kemi kthyer Kosoven aty ku e ka vendin: ne Shtepine e Bardhe, ne kryeqytetin e BE-se ne Bruksel, ne seline e NATO-s, ne Paris dhe se shpejti edhe ne qendrat e tjera.

Pas nje devijimi disa vjeçar, e kemi kthyer Kosoven prape ne rrugen e integrimit euro-atlantik.

E gjithe kjo eshte arritur pa shpenzuar miliona per lobim, por me perkrahjen e miqve, duke i bindur se kjo Qeveri eshte serioze karshi zotimeve te veta, me vendimmarrje bazuar ne ligje dhe kushtetute, e jo interesa parapolitike.

Zoti i bekofte miqte tane.

Zoti e bekofte Kosoven. /Insajderi.com