Kryeministri Hoti për vdekjen e kryeprokurorit të Gjakovës: Humbje e madhe për sistemin e drejtësisë

Kryeministri Hoti për vdekjen e kryeprokurorit të Gjakovës: Humbje e madhe për sistemin e drejtësisë

Të dielën ka ndërruar jetë kryeprokurori i Gjakovës, Ali Selimaj.

Për këtë ka ardhur ngushëllimi nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në adresë së familjes së tij, të afërmve dhe kolegëve të tij.

“Në emrin tim dhe të Qeverisë së Republikës së Kosovës, i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes, të afërmve dhe kolegëve të z. Selimaj”, ka shkruar Hoti.

Po ashtu, Hoti, ka thënë se vdekja e Selimaj është një humbje e  madhe për sistemin e drejtësisë në Kosovë.

Ende nuk janë raportuar shkaqet e vdekjes, poqë dihet që i ndjeri ka pasur disa probleme shëndetësore. /Insajderi.com/

E nderuar familje Selimaj, Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarje nga jeta të familjarit tuaj, kryeprokurorit të…

Gepostet von Avdullah Hoti am Montag, 17. August 2020