Kryeministri Hoti reagon pas plagosjes së policit në Veternik

Kryeministri Hoti reagon pas plagosjes së policit në Veternik

“Integriteti fizik i policit është i pacenueshëm dhe sulmet ndaj zyrtarëve policor janë të pa pranueshme”.

Ky ishte reagimi i kryeministrit, Avdullah Hoti, pas plagosjes së një zyrtari policor në mëngjesin e së premtes në Prishtinë.

Një polic rreth orës 05:30 është plagosur në Veternik, teksa po përpiqej ta pengonte një vjedhje në bankomat.

Hoti policit të të plagosur i dëshiroi shërim sa më të shpejt, duke theksuar se Policia e Kosovës është institucioni më i besuar në vend.

“Policia e Kosovës është Institucioni më i besuar në vend për zbatimin e rendit dhe ligjit. Zyrtarit policor i cili u plagos sot gjatë kryerjes së detyrës, i dëshiroj shërim sa më të shpejtë”, ka shkruar Hoti në Facebook. /Insajderi.com