Kryeministri Kurti heshtë për takimin me Mustafën – përmend vendimet që i mori sot

Kryeministri Kurti heshtë për takimin me Mustafën – përmend vendimet që i mori sot

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka njoftuar qytetarët edhe njëherë për vendimet të cilat i ka marr sot në mbledhjen e katërt të qeverisë.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Kurti ka shkruar se sot kanë marr katër vendim të rëndësishme për vendin, shkruan Gazeta Insajderi.

Këto vendime Kurti i ka ndarë në katër aspekte: solidariteti, bordet, shëndetësia dhe drejtësia.

Mirëpo Kurti nuk është deklaruar përtej këtyre vendimeve. Kryeministri Kurti nuk ka përmendur fare takimin që e ka pasur me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, pas qëndrimeve të kësaj partie kundër heqjes së taksës.

Më poshtë mund të lexoni postimin e plotë të Kurtit:  

Sot u mbajt mbledhja e katërt e Qeverisë së Republikës së Kosovës. U morën disa vendime të rëndësishme:-…

Gepostet von Albin Kurti am Freitag, 28. Februar 2020