Kryeminstri deklarohet për skandalin 2 milionësh

Kryeminstri deklarohet për skandalin 2 milionësh

“Ministrja Hykmete Bajrami është në krye të aktivitetit për t’u siguruar që organet e rendit janë duke bërë punën e vet”.

Ishte komenti për skandalin 2 milionësh i kryeministrit, Avdullah Hoti, gjatë vizitës në Ministrinë e Shëndetësisë.

Kreu i ekzekutivit po ashtu tha se “mashtruesit nuk do të kenë vend në institucionet publike”.

“Mashtruesit dhe keqpërdoruesit brenda institucioneve publike s’do të kenë vend, do të dalin mbi sipërfaqe”, tha shkurt, Hoti. /Insajderi.com