Kurti: Ata që ia sulmuan djalin, nuk munden ta nënshtrojnë Rashiqin

Kurti: Ata që ia sulmuan djalin, nuk munden ta nënshtrojnë Rashiqin

Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka reaguar pas lajmit se djali i Nenad Rashiqit është rrahur nga disa persona, njofton Insajderi

Ai ka thënë se ky krim ka të bëjë me mosnënshtrimin e babait të tij.

“Me keqardhje të madhe morëm lajmin se sot në Graçanicë, djaloshi 18 vjeçar, Nikolla Rashiq, u rrah brutalisht me armë të ftohta. Nikolla është i biri i Nenad Rashiqit, politikanit demokrat e të mirënjohur serb në Kosovë. Duket se ky krim banditesk ndaj Nikolla Rashiqit është i organizuar dhe ka të bëjë me prindin e tij që nuk u thye e as s’u nënshtrua ndaj trysnisë e kërcënimeve të Serbisë. Me gjasë, meqë nuk e frikësuan dot Nenad Rashiqin, ia rrahën të birin Nikollën”, ka thënë ai.

Kurti ka shkruar se në qeverinë e tij të re do të punojnë që të gjithë qytetarët e Kosovës pa dallim përkatësie kombëtare të jetojnë të sigurt.

“Kërkoj që organet e rendit urgjentisht ta zbardhin këtë rast dhe kriminelët të përgjigjen para drejtësisë, ndërkaq Nikollës i uroj shërim të plotë e të shpejtë”, ka shkruar ai./Insajderi.com