Kurti i përgjigjet kritikave: Gjatë vikendit kemi punuar në programin e Qeverisë

Kurti i përgjigjet kritikave: Gjatë vikendit kemi punuar në programin e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mënyrë indirekte i është kundërpërgjigjur kritikave ndaj Qeverisë së tij për “mos-punë”.

Kreu i ekzekutivit ka shkruar të hënën se gjatë vikendit kanë zhvilluar punëtorinë për hartimin e Programit të Qeverisë dhe Planin e Veprimit për katër vitet e ardhshme, njofton Insajderi.

Dy subjektet opozitare; Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, kritikuan përfshirjen e Lëvizjes Vetëvendosje në fushatën zgjedhore në Shqipëri – duke pretenduar se “Kurti i ka braktisur qytetarët në kohë krizash”.

“Qytetarët kanë votuar për ndryshim. Me vullnetin e tyre ata kanë mundësur ndryshimin, kurse me punën tonë, qeveria jonë do ta jetësojë ndryshimin”, ka deklaruar ndër tjerash kreu i ekzekutivit përmes një postimi në Facebook.

Kurti shtoi se do të angazhohen e përkushtohen për përmbushjen e planprogramit qeverisës. /Insajderi.com

 

Të shtunën dhe të dielen, përgjatë katër sesioneve të ndara, bashkë me të 17 anëtarët e kabinetit qeveritar,…

Posted by Albin Kurti on Monday, 12 April 2021