Kurti i përgjigjet LDK-së pasi kundërshtuan pjesëmarrjen në protesta

Kurti i përgjigjet LDK-së pasi kundërshtuan pjesëmarrjen në protesta

Lidhja Demokratike e Kosovës gjatë ditës së djeshme i tha “JO” ftesës së Vetëvendosjes për organizimin e protestave.

E sot ndaj kësaj përgjigje ka reaguar kryetari i VV-së, Albin Kurti.

Ai ka thënë se në partinë e Isa Mustafës ka më shumë interesim, se gatishmëri për protesta.

“Kemi pasur komunikim e kontakte me udhëheqjen e LDK-së, dhe përshtypja ime është që ata kanë më shumë interesim se gatishmëri për protestë. E kam dëgjuar edhe unë përgjigjen e tyre por besoj që çdo ditë që kalon ata do të ibnden se protestat janë të domosdoshme”, deklaroi Kurti.

Ai në këtë konferencë bëri të ditur se VV-ja do të organizojë protest më 29 shtator. /Insajderi.com