Kurti: Lajm nuk është takimi me Isa Mustafën, por arritja e marrëveshjes

Kurti: Lajm nuk është takimi me Isa Mustafën, por arritja e marrëveshjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se po punojnë pa ndalur për të arritur marrëveshjen me LDK-në për bashkëqeverisje.

Ai nuk ka treguar se kur do të ketë një takim tjetër ndërmjet tij dhe Isa Mustafës, por ka thënë se komunikimin e kanë në baza ditore.

“Po përpiqemi ditë e natë që të arrijmë marrëveshjen për koalicionin e ardhshëm qeverisës. Këto kontakte dhe takime po vazhdojnë dhe do të vazhdojnë edhe në të ardhmen. Takimi nuk është lajm, lajm është arritja e marrëveshjes”, ka thënë Kurti.

“Jemi dakorduar që komunikimin ta kemi shumë herë gjatë ditës në mënyrë që sa më parë ta realizojmë koalicionin për bashkëqeverisje. Gjithnjë më afër jemi, por kur t’i kemi rezultatet konkrete do të ju informojmë”, tha lideri i Lëvizjes Vetëvendosje.