Kurti: Nuk do të ketë zgjedhje por referendum në Kosovë

Kurti: Nuk do të ketë zgjedhje por referendum në Kosovë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur rreth zgjedhjeve të reja në vend që do të mbahen në fillim të vitit 2021, njofton Insajderi.

Ai gjatë një konference online me Vjosa Osmanin dhe Viola von Cramon, është shprehur se në këto zgjedhje populli e ka ndarë mendjen.

“Edhe për një kohë të gjatë në Kosovë nuk do të ketë zgjedhje, por do të ketë referendume”, ka vazhduar tutje Kurti.

Si agrumet si populli i Kosovës do të votojë në mënyrë plebishitare, kreu i VV-së e ka përmendur fitoren e kësaj partie në Qytetin e Podujevës./Insajderi.com