Kurti “i pakapshëm” nga policia, arrin në seancën e Kuvendit

23.11.2017 10:19
Kurti “i pakapshëm” nga policia, arrin në seancën e Kuvendit

Albin Kurti, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje është i pranishëm sot në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës.

Ndaj Kurtit Gjykata Themelore ka lëshuar një urdhërarrest pasi mungoi në seancën gjyqësore për rastin e gazit lotsjellës në Kuvend.

Urdhërarrest është lëshuar edhe për dy deputetët tjerë të partisë Vetëvendosje, Albulena Haxhiut dhe Donika Kadaj-Bujupit, të cilat gjithashtu munguan në seancën gjyqësore.