Kurti para takimit me Mustafën: Marrëveshja me LDK-në është shumë afër

Kurti para takimit me Mustafën: Marrëveshja me LDK-në është shumë afër

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është nisur drejt takimit me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, i cili deklaroi se vullneti ekziston për tu arritur marrëveshja, por nuk varet vetëm nga VV-ja, raporton Ekonomia Online.

Kurti potencoi se bisedimet kanë rifilluar dhe së shpejti do të ketë marrëveshje.

“Nuk varet vetëm nga unë, vullneti ekziston, mundësitë janë dhe shpresoj që tash pasi kanë rifilluar bisedimet do të shkojmë në shpejtësi drejt marrëveshjes që është shumë afër”, ka thënë Kurti.