Kurti premton hapjen e 160 çerdheve

Kurti premton hapjen e 160 çerdheve

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka vizituar këtë të premte shkollën “Qamil Batalli” në Prishtinë.

Kurti i shoqëruar edhe nga Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shpalosur planin e Lëvizjes Vetëvendosje nëse kjo parti do të udhëheqë qeverinë e ardhshme.

Kurti në këtë vizitë mes të tjerash ka thënë se nëse arrin të marr besimin e qytetarëve për tu bërë kryeministër i Kosovës do të hapë 160 çerdhe publike, njofton Klan Kosova.

Kurti gjatë ditës së djeshme në shpalosjen e planit 40 pikës të Lëvizjes Vetëvendosje premtoj për të gjithë fëmijët e policëve, mjekëve, mësimdhënësve dhe të papunëve se do të ndaj shumën nga 10 euro në muajt për fëmijët nën moshën 15 vjeçare./Insajderi.com