Kurti pret në takim Stoltenbergun – Nuk deklarohen për media

Kurti pret në takim Stoltenbergun – Nuk deklarohen për media

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur të enjten në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, njofton Insajderi.

Pas takimit, asnjëri nga ta nuk është deklaruar për media.

Paraprakisht Stoltenberg është takuar me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani, komandantin e KFOR-it, Franco Federicin dhe drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s, Frank Best.

Sekretari i aleancës veri-atlantike ka takuar edhe trupat e KFOR-it që janë Kosovë./Insajderi.com