Kurti nuk e lëshon numrin “1”, VV shkon pa bartës liste në zgjedhje

Kurti nuk e lëshon numrin “1”, VV shkon pa bartës liste në zgjedhje

Vetëvendosje do të shkojë pa bartës të listës në zgjedhje, njofton Insajderi.

Kjo është konfirmuar në mbledhjen e sotme të KQZ-së ku do të certifikohen përfundimisht listat e partive të kandidatëve për deputetë, njofton Insajderi.

Vetëvendosje kësisoj ka vendosur që ta mbajë listën ashtu siç e ka pasur.

Po ashtu, të njëjtin vendim e ka marrë edhe Nisma, PDAK dhe AAK.

Nga KQZ kanë bërë të ditur se hapësirat e numrave të kandidatëve që nuk janë certifikuar do të hijezohen në atë formë që të mos ketë  vota të shkuara huq dhe të mos shkaktohet konfuzione./Insajderi.com