Kurti takohet Ramën në Forumin e Prespës

Kurti takohet Ramën në Forumin e Prespës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, si dhe me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin.

Këto takime në kuadër të “Forumin e Prespës për Dialog”.

Lidhjet transatlantike dhe kthimit të sinergjisë në mes Bashkimit Evropian dhe SHBA-së në Ballkanin Perëndimor, do të diskutohen në këtë forum.

Pos liderëve shqiptarë, aty kanë marrë pjesë edhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq si dhe kryeministri Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. /Insajderi.com