Kusari Lila: Kosova nuk është njëjtë pas 14 shkurtit 2021

Kusari Lila: Kosova nuk është njëjtë pas 14 shkurtit 2021

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila, ka folur në seancën e formimit të Qeverisë Kurti II, teksa ka thënë se Kosova nuk është më e njëjta pas 14 shkurtit.

Gjatë këtij fjalimi ajo ka thënë se kjo qeveri duhet ta ndryshoj gjendjen e mjerë të deri tanishme.

Në fund ajo e ka inkurajuar dhe ka uruar që kjo qeveri të realizojë aspiratat e vendosura./Insajderi.com