Kusari-Lila tallet me kryeministren serbe – poston foto nga malet e Kosovës

Kusari-Lila tallet me kryeministren serbe – poston foto nga malet e Kosovës

Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka reaguar pas fyerjes së kryeministres serbe, Ana Brnabiq ndaj kosovarëve për të cilët tha se kanë ‘dalur nga mali’.

Kusari-Lila ka thënë se Brnabiq asnjëherë nuk do ta kuptojë pse ‘jemi njerëz të maleve’.

Deputetja  thotë se vetëm kur Brnabiq t’i pranojë krimet ndaj shqiptarëve, ndoshta do të rastisë të vije e t’i shoh malet më të bukura në botë.

Ja reagimi i plotë:

Asnjëherë nuk do të arrijë #AnaBernabië të kuptoj pse “jemi njerzit e maleve” të Kosovës ë
Arsyeja është, kemi malet më të bukura në Botë #AlpetShqiptare
Kur #Brnabië ta hap kokën e ta pranon krimin që shteti i saj e ka bërë në këta “njerëz të maleve”, ndoshta edhe i rastis me ardhë me i pa dhe me kërku falje për krimet e bëra.

Deri atëherë, veq në foto që po ja përcjellim ti shijon pak.
Me krenari, #VajzaEMalësisë