“Kush është bre qiky Ablerad Tahiri” – VV reagon ndaj akuzave të zyrtarit të PDK-së

“Kush është bre qiky Ablerad Tahiri” – VV reagon ndaj akuzave të zyrtarit të PDK-së

Anëtari i Kryesisë se Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka akuzar sot Shpend Ahmetin dhe Dardan Molliqajn për një serë aferash korruptive në komunën e Prishtinës. Madje, Tahiri ka thënë se Ahmeti e Molliqaj i kanë kryer bashkë krimet në këtë komunë.

E, ndaj kësaj deklarate ka reaguar ish nënkryetari i komunës se Prishtinës, tani deputet i Kuvendit të Kosovës, Dardan Sejdiu.

Ai në llogarinë e tij në ‘Facebook’, duke ironizuar se kush është Abelard Tahiri.

“Kush është bre qiky Ablerad Tahiri”, ka shkruar Sejdiu në ‘Facebook./Insajderi.com

Anëtari i Kryesisë së PDK-së e quan kriminel Dardan Molliqajn