Kuvendi i Kosovës mban seancë sot

Kuvendi i Kosovës mban seancë sot

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sërish seancë sot.

Në rend dite është interpelanca me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati në lidhje me “Uljen e shtesave të pensionistëve, stafit shëndetësor dhe institucioneve të sigurisë”.

Seanca fillon nga ora 10:00, njofton Insajderi.

Në dy ditët e fundit në Kuvendin e Kosovës është diskutuar për programin e Qeverisë 2021/2025. /Insajderi.com