Kuvendi i Kosovës mban seancë

Kuvendi i Kosovës mban seancë

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të veçantë me rastin e Ditës ndërkombëtare të përkujtimit dhe nderimit të viktimave të krimeve të gjenocidit, si dhe parandalimi i këtij krimi. 

Seanca fillon nga ora 11:00, njofton Insajderi.

Kosova 20 vite më parë ishte viktimë e një gjenocidi nga regjimi i Millosheviçit që përfundoi me lirinë e vendit. /Insajderi.com