Kuvendi i Serbisë me seancë të jashtëzakonshme për Kosovën

Kuvendi i Serbisë me seancë të jashtëzakonshme për Kosovën

Kuvendi i Serbisë pritet të mbajë seancë të jashtëzakonshme në lidhje me Kosovën, transmeton Insajderi.

Seanca do të mbahet më 22 qershor dhe në të do të raportojë presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Kështu ka bërë të ditur të mërkurën kryeparlamentari serb, Ivica Daçiq, përcjell ‘B92’.

Sipas Daçiqit, Vuçiqi do të informojë deputetët me gjitha detajet e procesit të deritashëm të dialogut Kosovë – Serbi.

Kjo seancë do të mbahet një javë pas takimit të parë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Vuçiqit që do të mbahet në Bruksel më 15 qershor. /Insajderi.com