Ky do të jetë moti sot

Ky do të jetë moti sot

Fusha të presionit të ulët nga Atlantiku do të depërtojnë mbi rajon, që sjellin vranësira dhe mundësi për riga lokale shiu.

Mëngjesi i ftohtë dhe me ngrica, ndërsa në ultësira mjegull.

Paradite dhe gjatë ditës kryesisht me vranësira, me mundësi për riga lokale shiu.

Në mbrëmje pjesërisht vranët. Erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja 1-6m/s. Indeksi UV: 1.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 0 deri në 2 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 7 deri në 10 gradë celsius.

Cilësia e ajrit mbetet në vlera të pashëndetshme, e nga fundjava, me qarkullimin e mjaftueshëm ajror që parashihet, do të fillojë të përmirësohet, ku vlerat pritet të zbresin në mesatare dhe të mira.