Ky është i riu që u mbyt me mjete të forta në Malishevë

Ky është i riu që u mbyt me mjete të forta në Malishevë

Një përleshje me mjete të punës në mes dy grupeve të të rinjve në fshatin Dragobil të Malishevës ka rezultuar me një të vdekur.

Indeksonline mëson se i vdekur ka mbetur A.Sh. i lindur në vitin 2000.

Për këtë rast Policia e Kosovës ka dhënë detaje. Zyra për Informim e PK-së, në një prononcim për “Indeksonline”, ka konfirmuar se të premten rreth orës 23:25 në fshatin Draboil të Malishevës është raportuar për një pjesëmarrje në rrahje e cila ka rezultuar me vrasje.

“Dyshohet se një person si pasojë e lëndimeve të marrë ka ndërruar jetë. Shtatë persona janë ndaluar lidhur me rastin dhe janë duke u kryer hetimet ndaj tyre”, thuhet në konfirmimin e organeve të sigurisë.