Ky është moti për ditën e sotme

Ky është moti për ditën e sotme

Do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri -3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm mbi vlerat e normales, cilësia e ajrit gjithashtu mbetet në vlerat e pashëndetshme, kryesisht në orët e mesditës dhe në mbrëmje.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.