Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Në ditët e fundit temperaturat në vendin tonë kanë qenë tejet të larta. Të tilla pritet të jenë edhe dy ditët në vijim.

Sipa Prishtina Weather nesër temperatura maksimale do të arrijë 32 C.

14.06.2019 – Nxehtë. Kryesisht kthjellët. Pasdite rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullima. Era e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-8m/s. Indeksi UV: 8.

15.06.2019 – Nxehtë. Kthjellët dhe me diell. Era e lehtë nga veriperëndimi-verilindja 1-4m/s. Indeksi UV: 9.