Ky është projekti i madh i Pacollit – Zbulohen detajet

Ky është projekti i madh i Pacollit – Zbulohen detajet

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, biznesmeni Behgjet Pacolli, ka publikuar në profilin e tij zyrtar planin për ndërtimin e ndërtesave dhe apartamenteve moderne në zonën e Thumanës që ishte goditur nga tërmeti shkatërrimtar rreth 3 javë më parë.

Pacolli ka thënë se i gjithë projekti do të financohet nga familja Pacolli përmes fondacionit “Behgjet Pacolli”.

“Me një shpejtësi rekorde përfundoi projekti i ndërtesave me apartamente moderne, që do të ndërtohen në Thumanën e goditur nga tërmeti rreth 3 javë më parë. Tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli, nëpërmjet fondacionit “Behgjet Pacolli”. Falënderoj të gjithë grupin që punuan në punët pregaditore dhe projektuese”, ka shkruar Pacolli në rrjetin social Facebook./ Insajderi.com