Labinot Tahiri vendos që të mos udhëtojë gjatë vendit as këtë fundvit

Labinot Tahiri vendos që të mos udhëtojë gjatë vendit as këtë fundvit

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ka thënë se edhe këtë fundvit do ta kalojë në Kosovë, duke mos udhëtuar jashtë vendit në shenjë solidarizimi me qytetarët e Kosovës që kanë mbetur të izoluar shkaku i mosliberalizimit të vizave.

Tahiri, në një shkrim në Facebook ka bërë të ditur se së bashku me qytetarët e Kosovës do ta presë Vitin e Ri në shtëpinë e tij në Ferizaj.

“Për mua ,nuk kishte dert a isha apo jo; deputet, këngëtar apo humanitar! Rëndesi ka që ia di dhimbjet vendit dhe qytetarit tim. Pra, po qëndrojmë së bashku sikurse dikurë në shtëpitë tona duke shikuar ‘Treshi Përsheshi’ pêr
‘Vitin e Ri'”, ka thënë Labi.

Pa VIza edhe 2020-taMë vje shumë keq për popullin tonë që edhe në këtë vit mbeti pa viza!Populli im i dashur✊🏻❤️,…

Gepostet von Labinot Tahiri am Dienstag, 17. Dezember 2019