Lajçak e Reeker flasin për bashkëpunimin SHBA-BE në dialogun Kosovë-Serbi

Lajçak e Reeker flasin për bashkëpunimin SHBA-BE në dialogun Kosovë-Serbi

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se është takuar me ushtruesin e detyrës së ndihmëssekretarit për çështje të Evropës dhe Azisë, Philip Reeker, njofton Insajderi.

Përmes një postimi në Twitter, ai ka bërë të ditur se në takim është biseduar për bashkëpunimin e afërt mes SHBA-së dhe Evropës rreth dialogut Prishtinë-Beograd.

Postimi i tij i plotë në Twitter

“Për ta përmbyllur javën, u takova me ndihmës-sekretarin shtetëror Phil Reeker. Folëm për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe bashkëpunimin e afërt në mes SHBA-së dhe BE-në në dialogun Prishtinë Beograd”./Insajderi.com