Moti për sot

Moti për sot

Të martën në Kosovë priten reshjet e para të borës. Kjo ditë do të karakterizohet si më e freskët.

Prishtina Weather njofton se në mëngjes do të ketë reshje lokale shiu të cilat do të pushojnë deri në orët e pasdites.

Rrebeshe shiu priten përreth viseve malore ndërkohë që në zona të larta malore mbi 2000m priten edhe reshje bore.

Temperaturat në vise të ulëta do të luhaten më mes 9C deri 15C, e në vise malore 7C deri 15C.

Era do të fryj mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga jugperëndimi 8-17m/s, vende-vende me hove edhe mbi 20m/s. Indeksi UV: 3.

12.10.2020 – Cikloni që po zhvillohet mbi Itali gjatë natës do të kaloj edhe mbi vendin tonë, që parashihet të sjell të…

Gepostet von Prishtina Weather am Montag, 12. Oktober 2020