Lajçak takohet me Kurtin dhe Mustafën

Lajçak takohet me Kurtin dhe Mustafën

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka takuar krerët e dy partive më të mëdha në vend, njofton Inajderi.

Lajçak, fillimisht ka zhvilluar takim me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, dhe më pas ka takuar Isa Mustafën e LDK-së.

Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, Lajcak pritet të takojë edhe udhëheqësit e partive të tjera parlamentare./Insajderi.com