Lajçak viziton Kosovën më 1 mars

Lajçak viziton Kosovën më 1 mars

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do ta vizitojë Ballkanin Perëndimor në javën e parë të marsit, njofton Insajderi.

Lajçak do të qëndrojë në Prishtinë, tri ditë duke filluar nga e hëna e 1 marsit.

“Duke filluar vizitën e tij në Kosovë nga 1 deri më 3 Mars, ai do të vazhdojë vizitën në Serbi nga 3 deri me 4 mars dhe gjithashtu do të vizitojë Malin e Zi si pjesë e mandatit të tij rajonal nga 4 deri në 5 mars”, thuhet në njoftimin për medie.

Lajçak planifikon të takohet me udhëheqjen politike të të tre partnerëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian në terren./Insajderi.com