Lajçak zbulon se për çfarë bisedohet sot mes Kosovës e Serbisë

Lajçak zbulon se për çfarë bisedohet sot mes Kosovës e Serbisë

Pretendimet financiare dhe pronën do të jetë diskutimi i sotëm në mes Kosovës dhe Serbisë, njofton Insajderi.

I dërguari special i Bashkimit Evropian për Dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka publikuar një fotografi pak para nisjes për në takimin e sotëm të planifikuar në  mes dy delegacioneve.

“Duke u përgatitur për takimin e sotëm të Dialogut Beograd-Prishtinë me dy krye-negociatorët. Presim të vazhdojmë diskutimet tona mbi pretendimet financiare dhe pronën”, ka shkruar Lajçak.

Ka tre muaj që Kosova e Serbia nuk kanë biseduar nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. /Insajderi.com