LAJMI I FUNDIT: PËRSËRI NUMËR I JASHTËZAKONSHËM I RASTEVE ME CORONAVIRUS

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka publikuar rastet e të infektuarëve me coronavirus për 24 orëshin e fundit.

LAJMI I FUNDIT: PËRSËRI NUMËR I JASHTËZAKONSHËM I RASTEVE ME CORONAVIRUS

Sot më 5 korrik në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në  IKSHPK, nga 324 persona të testuar kanë rezultuar pozitiv gjithsej  154, nëdrsa gjatë ditës së sotshme janë shëruar gjithsej  28, njofton Insajderi.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 57 raste, komuna e Prizrenit 16 raste, komuna e Fushë Kosovës 11 raste, komuna e Vushtrrisë 9 raste, komuna e Mitrovicës 8 raste, komuna e Gjilanit 7 raste, komuna e Drenasit 5 raste, komuna e Gjakovës 5 raste, komuna e Skenderajt 5 raste, komuna e Kaçanikut 3 raste, komuna e Lipjanit 3 raste, komuna e Obiliqit 3 raste, komuna e Pejës 3 raste, komuna e Rahovecit 3 raste, komuna e Kamenicës 2 raste, komuna e Malishevës 2 raste, komuna e Suharekës 2 raste, komuna e Vitisë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Ferizaj, Graçanicë, Klinë, Mamushë, Shtime dhe Zubin Potok./Insajderi.com