LDK cakton kandidatin për Prishtinën

LDK cakton kandidatin për Prishtinën

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka nominuar kandidatin për kryetar të komunës së Prishtinës, Arban Abrashin.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net, Agim Gashi, shef i Grupit parlamentar të LDK-së në Asamblenë e Prishtinës.

“Kryesia e LDK-së ka votuar sot dhe Arban Abrashi është nominuar kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës”, ka thënë Gashi.

Abrashi është ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale në largim.

Ai do të jetë në garë me kryetarin aktual Shpend Ahmeti nga VV dhe Arbër Vllahiun të kandiduar nga AAK-ja.

PDK ende nuk ka njoftuar për emrin me të cilin synon ta marrë Prishtinë.