Leganes 0:3 Barcelona, notat e lojtarëve [Foto]

Leganes 0:3 Barcelona, notat e lojtarëve [Foto]

Barcelona ka siguruar tri pikë të plota duke vazhduar si e pamposhtur në kampionatin spanjoll pas fitores 0 me 3 ndaj Leganes.

Sulmuesi Luis Surez është lojtari me notën më të lartë të këtij takimi (8.5) pas dy golave të shënuar në stadiumin Butarque.

Ter Stegen me notë 8.0, Sergio Busquets me notë 8.4 dhe Alba me notë 8.2 janë lojtarët e tjerë të Barcelonës të vlerësuar lartë.

Portieri i Leganes, Cuellar është lojtari me notën më të dobët të ndeshjes (5.3).