Lëndohet në vendin e punës një punëtor në Fushë Kosovë

Lëndohet në vendin e punës një punëtor në Fushë Kosovë

Një punëtor përderisa ishte duke punuar në një objekt, ka rënë nga kati i tret.

Ai ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, njofton Insajderi.

Lidhur më rastin është njoftuar prokurori.

Rastet  e lëndimeve dhe vdekjeve të punëtorëve në vendin e punës kanë ndodhur shpesh në vend dhe për këtë është kërkuar më shumë siguri për ta. /Insajderi.com