Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Prishtinë

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Prishtinë

Policia raporton se dje në rrugën “Ferat Dragaj” në Prishtinë një person është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor, pasi që i njëjti derisa ishte duke punuar në një ndërtesë në ndërtim ishte rrëzuar dhe kishte pësuar lëndime trupore.

Lidhur me rastin është intervistuar i dyshuari, pronari i kompanisë së ndërtimit i cili me urdhër të prokurorit kujdestar është liruar në procedurë të rregullt.