Limaj: Dështoi koalicioni i “forcave patriotike”

Limaj: Dështoi koalicioni i “forcave patriotike”

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi se bisedimet në mes Partisë Demokratike të Kosovës e partisë së tij për koalicion kanë dështuar.

Limaj tha se kanë shprehur gatishmërinë që “forcat patriotike” të bëhen bashkë.

“Kam dëgjuar dëshirën e qindra njerëzve që kanë dëshiruar të shohin një fron të përbashkët mes PDK dhe Nismën. Kjo shancë u humb dhe nuk u konkretizua. Na vjen keq”, tha ai në Pressing.

Gjatë ditëve të fundit ka pasur bisedime në mes PDK-së e NISMA-s për koalicion.

Limaj ishte njëri nga themeluesit e Partisë Demokratike të Kosovës, ai ishte larguar nga ky subjekt politik në vitin 2013. /Insajderi.com