Limaj: Jemi të bashkuar

Limaj: Jemi të bashkuar

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj u ka bërë thirrje liderëve të partive politike që sa më shpejt të ulen në një tryezë të përbashkët për të ndërtuar një agjendë për shkuarje në zgjedhje të reja.

Ai ka thënë për ‘Epokën e re’ se e vetmja zgjidhje për tejkalimin e krizës janë zgjedhjet e parakohshme.

Limaj ka mohuar se me shkuarjen e liderit të AAK-së tek presidentja opozita është e përçarë.

Sipas tij, opozita është më e bashkuar se kurrë. Ai ka bërë me dije se opozita është duke u mobilizuar për protestën e 17 shkurtit, e cila tha se do të jetë gjithëpopullore dhe paqësore.