Limaj kujton rënien e Agim Ramadanit

Limaj kujton rënien e Agim Ramadanit

Kryetari i NISMA-s, Fatmir Limaj, ka përkujtuar atë që 20 vite më parë, theu kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë, Agim Ramadanin.

Ai përmes Facebook ka thënë se rënia e Ramadanit ishte humbje e madhe për UÇK-në por po aq e madhe ishte vendosmëria për ta vazhduar rrugën drejt lirisë.

“Jeta dhe vepra e Agim Ramadanit u bë burim frymëzimi për luftëtarët e lirisë.

I përjetshëm qoftë kujtimi për komandantin Agim Ramadani.

Lavdi të gjithë dëshmorëve të UÇK-së”. – ka shkruar Limaj