Limaj: Sa herë që jemi koordinuar me amerikanët, rezultatet nuk kanë munguar

Limaj: Sa herë që jemi koordinuar me amerikanët, rezultatet nuk kanë munguar

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka marrë pjesë në takimin virtual me përfaqësuesit e institucioneve dhe liderët e subjekteve politike, të organizuar nga intelektualët shqiptarë që jetojnë̈ dhe veprojnë në SHBA, njofton Insajderi.

Limaj tha se shpreson që takimi i sotëm t’i ketë̈ kontribuuar rritjes së konsensusit mes faktorit politik në Kosovë disa ditë para takimit në Shtëpinë̈ e Bardhë.

“Është shumë me rëndësi që në temat nacionale, siç është dialogu, të jemi të gjithë bashkë dhe ta çojmë mesazhin se jemi gati për marrëveshjen përfundimtare, e cila në zemër e ka njohjen reciproke”, ka shkruar Limaj./Insajderi.com