LSDM-ja pret fitore të pastër

LSDM-ja pret fitore të pastër

LSDM-ja pret fitore të sigurt në zgjedhjet e sotme të Maqedonisë Veriore.

Kështu u shpreh Lupço Nikollovski nga kjo parti, duke nënvizuar se sot vetëm se u konfirmuan edhe anketat e ditëve të fundit të cilat nxirrnin LSDM-në dhe koalicionin “mundemi”, si fitues favorit të këtyre zgjedhjeve, njofton Insajderi.

“Jemi dëshmitarë për realizimin e një procesi demokratik zgjedhor. Jemi dëshmitarë se mund të ballafaqohemi me sfidat dhe të sigurojmë zgjedhje korrekte dhe të lira duke pasur parasysh edhe shëndetin e qytetarëve”, tha Nikollovski.

Ai më tej theksoi se partia e tij pret fitore të sigurt për LSDM-në dhe koalicionin “mundemi”./Insajderi.com.