Lufta e Loriana Kukës për gjysmëfinale – ndiqeni LIVE

Lufta e Loriana Kukës për gjysmëfinale – ndiqeni LIVE

Pas startit të suksesshëmdhe fitores në luftën e saj të parë ndaj sllovenes Klara Apotekar, Loirina Kuka për pak minutra do të zhvillojë luftën e saj çerekfinale në Kampionatin evropian në xhudo që po zhvillohet në Tel Aviv dhe përfundon sot.

Kuka në çerekfinale takohet me francezen Audrey Tcheumeo. Francezja është favorite absolute në këtë duel, meqë fjala është për një xhudiste e cila i ka dy medalje olimpike, tri medalje botërore dhe pesë kontinentale në karrierën e saj impresive dhe tashmë si 28 vjeçare, në Tel Aviv ka shkuar si një prej favoriteve kryesore për medalje.

Sidoqoftë,forma e Loriana Kukës deri në këtë duel ka qenë shumë e mirë do të shohim nëse jao mund të bëjë befasi dhe të plasohet ndër katër më të mirat në Evropë.

Linkun për ta përcjellur live këtë luftë, e ka publikuar Insporti.