Lumir Abdixhiku rezulton pozitiv me coronavirus

Ish-ministri, Lumir Abdixhiku ka rezultuar pozitiv me coronavirus.

Lumir Abdixhiku rezulton pozitiv me coronavirus

Ish-ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka rezultuar pozitiv me coronavirus.

Në një postim në Facebook Abdixhiku e ka thënë këtë se ai dhe gruaja e tij janë identifikuar pozitiv me COVID-19

“Sot unë dhe Albina jemi testuar pozitiv. Ndjehemi mirë dhe nuk kemi ndonjë simptomë. Jemi vetizoluar dhe po përcjellim rekomandimet e institucioneve. Kujdesi i tyre është i jashtëzakonshëm”, ka shkruar Abdixhiku.

Përpos Abdixhikut nga LDK pozitiv ka dalur edhe shefi grupit parlamentar, Arben Gashi, deputeti, Haxhi Avdyli dhe zyrtarë tjerë të lartë në Lidhjen Demokratike të Kosovës. /Insajderi.com/