Lushtaku reagon për dorëheqjen e Haradinajt: Lufta e UÇK-së është dëshmuar para gjykatave vendore e ndërkombëtare

Lushtaku reagon për dorëheqjen e Haradinajt: Lufta e UÇK-së është dëshmuar para gjykatave vendore e ndërkombëtare

Sami Lushtaku, Kryetari i PDK-së në Skenderaj, ka reaguar për ftesën që i është bërë Ramush Haradinajt në Gjykatën Speciale, shkruan Insajderi.

Lushtaku përmes Facebook ka thënë se lufta e UÇK-së ka qenë e padrejtë dhe e pastër dhe si e tillë është dëshmuar para gjykatave vendore e ndërkombëtare.

“Ashtu si në të kaluarën, Ramushi do të dalë fitimtar edhe në këtë betejë!”, ka shkruar Sami Lushtaku në Facebook./Insajderi/

Ramush Haradinaj jep dorëheqje

Haradinaj zbulon datën kur do të paraqitet në Hagë