Lutfi ​Haziri flet për qeverinë e re: Koalicion prej zorit, nuk kemi zgjidhje

Lutfi ​Haziri flet për qeverinë e re: Koalicion prej zorit, nuk kemi zgjidhje

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka folur rreth koalicionit të mundshëm me AAK, Nismën dhe pakicat.

Sipas Hazirit, ky koaliconi ishte një koalicion i zorit pasi që LDK nuk kishte zgjidhje tjetër.

“LDK është e vetmja parti që arrin të sigurojë të ketë shumicën sot. PDK-ja nuk ka partnerë. E vetmja parti që e përballon këtë shumicë është LDK-ja. Ne mund të ndërtojmë qeverinë. Është koalicion i zorit, nuk kemi zgjidhje”, ka thënë Haziri në TV Dukagjini./Insajderi.com