Mali i Zi: 7 të vdekur dhe 495 raste të reja me Covid-19

Mali i Zi: 7 të vdekur dhe 495 raste të reja me Covid-19

Instituti i Shëndetit Publik i Malit të Zi, ka njoftuar të hënë se në 24 orët e fundit në këtë vend janë shënuar shtatë raste të vdekjes si pasojë e Coronavirusit dhe 497 raste të reja pozitive, njofton Insajderi.

Rastet pozitive kanë dalë nga 1.299 mostra të kryera.

Numri i përgjithshëm i të vdekurve nga fillimi i pandemisë është rritur në 320, derisa i të infektuarve në 19.210.

Raste aktive në Mal të zi janë 4.434./Insajderi.com